Ogłoszenia parafialne 14 sierpnia 2022 r.

  1. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, dlatego jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej oraz powstrzymywania się od prac niekoniecznych. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. W środę rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością NMP Częstochowskiej. W kolejnych dniach Nowenny poszczególne parafie z terenu miasta Częstochowy pielgrzymują na Jasną Górę. Pielgrzymka z naszej parafii odbędzie się w najbliższy czwartek 18 sierpnia. O godz. 17.30 gromadzimy się na placu przed kościołem i wyruszamy na Jasną Górę, następnie o godz. 18.30 weźmiemy udział we Mszy Świętej na placu przed szczytem jasnogórskim. Gorąco zachęcam do uczestnictwa w pielgrzymce.
  3. W zakrystii trwają zapisy na wyjazd do Sandomierza i Kazimierza Dolnego w dn. 17-18 września br. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
  4. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wacław Depo wystosował w minionym tygodniu apel o wznowienie w parafiach modlitwy suplikacjami. Od dziś we wszystkie niedziele i uroczystości będziemy śpiewać suplikacje przed błogosławieństwem na zakończenie Mszy Świętej. Kierując do Boga te proste błagalne wezwania prośmy o to, by w obecnych niespokojnych czasach zachował nas od wszelkich niebezpieczeństw i obdarzył naszą ojczyznę prawdziwym pokojem.