Ogłoszenia parafialne 27 lutego 2022 r.

  1. Dziś rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który potrwa do 5 marca br.
  2. Najbliższa środa 2 marca to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post – szczególny czas modlitwy, pokuty i nawrócenia, który ma nas przygotować na przeżywanie radości ze Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zgodnie z tradycją w tym dniu posypujemy głowy popiołem na znak wejścia na drogę nawrócenia. Zapraszamy serdecznie na Mszę Świętą o godz. 17.00, po Mszy św., jak w każdą środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  4. W związku z toczącą się wojną na Ukrainie Episkopat Polski zachęca, by tegoroczna Środa Popielcowa była obchodzona jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.
  5. Caritas Polska organizuje pomoc materialną dla Ukrainy. Dziś oraz w Środę Popielcową po Mszy Świętej możemy złożyć ofiary do puszek, które będą przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Ponadto, Towarzystwo Patriotyczne Kresy, działające przy parafii św. Wojciecha w Częstochowie, organizuje zbiórkę żywności długoterminowej (cukier, mąka, makaron, kasza, olej, konserwy, dania w słoiku itp.) oraz artykułów chemicznych i środków higieny osobistej. Dary można składać w parafii św. Wojciecha w Częstochowie od najbliższego poniedziałku w godzinach od 8.00 do 18.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Wizyty u chorych w piątek od godz. 9.00 po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. W sobotę o godz. 9.30 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 13.00. Spowiedź codziennie od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą Świętą.