Ogłoszenia parafialne 6 marca 2022 r.

  1. W związku z tragiczną sytuacją na Ukrainie pragnę serdecznie podziękować za wszystkie dotychczasowe gesty solidarności z osobami, które ucierpiały wskutek prowadzonych działań wojennych. Bóg zapłać za modlitwy, złożone ofiary oraz dary dla uchodźców z Ukrainy. Na stronie internetowej Caritas Archidiecezji Częstochowskiej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące możliwości dalszej pomocy dla Ukrainy.
  2. Podobnie jak w latach ubiegłych trwa w Częstochowie inicjatywa kościołów stacyjnych. Każdego dnia Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego oraz Oktawy Wielkanocy jeden kościół w Częstochowie staje się stacją szczególnej modlitwy w intencji Kościoła powszechnego oraz naszej archidiecezji. Nasz kościół parafialny będzie kościołem stacyjnym w najbliższą środę 9 marca. Zapraszam serdecznie w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 17.00. Od godz. 16.30 modlimy się śpiewem Godzinek do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ponadto, po zakończonej Nowennie będzie w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji w ciszy do godz. 19.00.
  3. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  4. W przyszłą niedzielę 13 marca po Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie katecheza dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.